אורלי / הנדסת חשמל

שמי אורלי, ואני דוקטורנטית בפקולטה להנדסת חשמל. בזמני הפנוי אני אמא של נעמי ואשתו של יובל, אבל לזה נגיע בהמשך.

למעשה, ההחלטה ללמוד לדוקטורט בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון הייתה המשך טבעי למסלול שלי עד כה – תואר ראשון ושני בפקולטה. עם זאת, בכל צומת בדרך עצרתי ושאלתי את עצמי מה הצעד הבא. לפני התואר הראשון התלבטתי לא מעט, ובסופו של דבר קיבלתי החלטה שהתבררה כנכונה מאד עבורי – נהניתי מאד מהלימודים, השתלבתי במשרת סטודנט בחברת
היי-טק ואפילו פגשתי את בעלי…

עם סיום התואר הראשון, עלתה ההתלבטות בין המשך הלימודים לעבודה במשרה מלאה בתעשייה. בזכות משרת הסטודנט הרגשתי שאני יודעת איך נראה עולם העבודה, והרגשתי גם שהוא יכול לחכות קצת. עוד לא מיציתי את הלימודים, וידעתי שהדרך הכי טובה להמשיך בהם, מבחינתי, היא ברצף, מיד אחרי התואר הראשון. לקחתי חופש של כמה חודשים כדי לאגור כוחות והתייצבתי בשערי הפקולטה בשנית. זה המקום לציין שהפעם לא היו לי התלבטויות לגבי התחום או המוסד – כבר ידעתי שאני אוהבת מאד את הטכניון כקמפוס ואת הפקולטה כמקום לימוד, הן מבחינת האווירה והן מבחינת העניין.

בתואר השני, בהנחייתו של פרופ' רון מאיר, עסקתי בתחום מעט רחוק מהתחומים ה"קלאסיים" בהנדסת חשמל – חישוביות עצבית. במסגרת עבודת המסטר חקרתי נושא המחבר ידע בהנדסה ומתמטיקה עם מערכת ביולוגית מסובכת. נהניתי מאד מהרחבת האופקים, מהאתגר ומהעבודה עם פרופ' מאיר. בדרך גם רכשתי יכולות חדשות: למידה עצמאית, חיפוש מידע ובחינת נושאים לעומק.

עם סיום עבודת המסטר, בעודי בהריון מתקדם, היה עלי לבחור שוב, בין תואר נוסף בפקולטה לבין השתלבות בתעשייה. גם כאן הרגשתי שטרם מיציתי את פרק הלימודים בחיי. רציתי להמשיך וללמוד, בין היתר כדי להבטיח לעצמי משרה מאתגרת לכשאצא סוף סוף לשוק העבודה. גם העובדה שהמשך הלימודים מאפשר לי גמישות (כאמא צעירה זוהי פריבילגיה גדולה) עודדה אותי לבחור בדוקטורט, אולם השיקול העיקרי היה הרצון להמשיך ללמוד.

בימים אלה אני מתחילה את הסמסטר השני בדוקטורט, בהנחייתו של פרופ' שי מנור. תחום המחקר שלי הוא מערכות לומדות – תחום מרתק, המשלב עבודה מתמטית וחשיבה אלגוריתמית. בינתיים, אני מרוצה מאד מהבחירה שלי.

אז אם את בחורה סקרנית וחרוצה, ונהנית מהלימודים עד כה, אני ממליצה לך בחום לשקול לימודי המשך בפקולטה שלנו. תחומי המחקר מרתקים, חברי הסגל והמנהלה מסבירי פנים והסטודנטים הם חבר'ה לעניין. בהצלחה!