זהבה / הנדסת מכונות

שמי זהבה, אני ירושלמית בת 20  ממוצא אמריקאי שמשרתת בשנה זו בשירות לאומי.

 לפני זמן מה, החלטתי שאני רוצה ללמוד הנדסת מכונות. כשאנשים שמכירים אותי שומעים זאת, כולם מודים שזה תחום שמאוד מתאים לי. קצת שונה, קצת נועז, אבל רעיון לא רע בכלל. עם זאת, אני בטוחה שבאותו זמן הם גם חושבים שזה תחום גברי שאין אליו כניסה רבה של נשים. למרות שהם יודעים שאני לא באמת אסתובב עם חגורת כלים סביב המותניים, אני חושבת שלפעמים זו התמונה שקופצת להם לראש.

 מאז ומתמיד אהבתי מכשירים. כשבחרתי פלאפון חדש לקחתי את המכשיר ששקל יותר מכל מכשיר אחר; אני מסוגלת בקלות לפרק מכשיר ולבנות אותו מחדש. בתיכון למדתי במגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים וממש נהניתי, אבל החלטתי שבעתיד אני רוצה לעסוק במשהו שמאפשר קצת יותר יצירתיות לצד ההתעסקות עם חומרה. זה מה שהוביל אותי להנדסת מכונות – היכולת לעסוק בתחום הנדסי שיאפשר יצירתיות, ושייתן  את הסיפוק שמקבלים כשרואים את המוצר הפיזי. 

יום הנשים בפקולטה להנדסת מכונות היה ממש טוב עבורי. בחלק הראשון של הבוקר היו נציגות מרפא"ל ואלביט ששוחחו איתנו, ענו על שאלות וסיפרו קצת על איך זה לעבוד כמהנדסות מכונות. הם הציגו לנו סרטונים ומוצרים שונים וזה היה ממש מעניין לקבל הסברים על המוצרים ועל תפקידם של מהנדסי המכונות באופן ספציפי לכל מוצר.

בחלק השני הציג הדיקן את הפקולטה, ולאחר מכן ארבע בוגרות סיפרו קצת על עצמן: על עיסוקן כיום, סיפרו מה הן עשו בעבר בתחום, אילו חוויות צברו וכן ענו על שאלות.
מה שהיה יפה, זה שלכל אחת מהן היה סיפור שונה. הן עוסקות בתחומים שונים, והיו להן רמות השכלה שונות. עם זאת, כולן הודו שהזמן שלהם בטכניון והחוויות שצברו היו מדהימים מבחינה אישית ומקצועית. בסופו של דבר, כולן מצאו את מקומן והן עוסקות במה שהן באמת אוהבות.

כשהיום הסתיים, ידעתי שאני רוצה ללמוד בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.
הבחירה שלי ללמוד בטכניון ולא קרוב יותר לבית במוסד לימודים אחר, היא די ברורה –
כי זה המקום ללמוד בו למי שרוצה להצליח ולהגיע רחוק בחיים. לכן, אני מתכננת להתחיל את הלימודים באוקטובר הבא.